23 Mart 2016 Çarşamba

Charlie Chaplin Filmleri


A Film Johnnie (2 Mart 1914)

A Film Johnnie, başrolde Charles Chaplin, Mabel Normand ve Roscoe 'Fatty' Arbuckle' in yer aldığı, yönetmenliği George Nichols'a ait olan 1914, ABD yapımı sessiz ve kısa bir komedi filmidir.

Bu film, Chaplin' in sinemaya ilk başladığı dönemlerde, Mack Sennett'ın sahibi olduğu Keystone Studios' da çalışırken çektiği ilk dönem filmlerindendir. Chaplin'in oradaki altıncı filmidir. Bu dönemdeki pek çok slapstick filminde olduğu gibi bu filmde de olayların çoğu doğaçlamalar ile yaratılmış, konu için başı sonu belli bir senaryo yazma gereği duyulmamıştır.

Bu film Charlie at the Studio, Charlie the Actor, Film Johnny , Million Dollar Job ve Movie Nut gibi adlarla da gösterilmiştir.

Charlie, film afişlerinde gördüğü güzel kadınları yakından görebilmek amacıyla Keystone Stüdyoları' na girmeye çalışır fakat kapıdan kovulur. Bir şekilde içeriye girmeyi başardığında ise film çekildiğini fark etmeyip ortalığı karıştıracaktır. Daha sonra da gerçek bir yangını arka fon olarak kullanmaya çalışan film ekibinin işine engel olur. İtfaiyenin de olay yerine gelmesiyle kargaşa başlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder