23 Mart 2016 Çarşamba

Charlie Chaplin Filmleri

 
 The Star Boarder (4 Nisan 1914)

Yönetmenliğini George Nichols'ın yaptığı The Star Boarder, başrollerde Charles Chaplin ve Minta Durfee' nin yer aldığı 1914, ABD yapımı sessiz ve kısa bir komedi filmidir. Chaplin'in Keystone Studios' daki dokuzuncu filmidir.

Bu film Landladys Pet , New Lovers, The Fatal Lantern , The Hash-House Hero ve In Love with His Landlady adlarıyla da gösterime girmiştir. 

Charlie kaldığı pansiyonda pansiyon sahibesinin kelimenin tam anlamıyla gözdesidir. Sabahları uyandığında bile yarı sarhoş olan serseri Charlie, ev sahibesinin yakın ilgisinden gayet memnundur. Kadının kocası Charlie' den nefret etse de karısından çekindiği için Charlie tarafından ustalıkla savuşturulan ufak tefek saldırılar haricinde ona bir şey yapamaz. Ancak çiftin küçük oğullarının yaptığı gösteri, ev sahibesiyle Chaplin arasındaki durum kadar kocanın başka bir kadınla olan yakınlığını da ortaya serince ipler kopar. Film Charlie ve kocanın kavgasıyla ve ev sahibesinin oğlunu cezalandırdığı sahnelerin eş zamanlı verilmesi ile son bulur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder