23 Mart 2016 Çarşamba

Charlie Chaplin Filmleri


Cruel, Cruel Love (26 Mart 1914)

Cruel, Cruel Love, başrolde Charles Chaplin ve Minta Durfee' nin yer aldığı 1914, ABD yapımı sessiz ve kısa bir komedi filmidir. Chaplin' in Keystone Studios' daki sekizinci çalışması olan bu yapım Poison ve Lord Helpus adlarıyla da bilinir. Yönetmenliğini Mack Sennett ve George Nichols yapmıştır.

Lord Helpus (Chaplin), sevgilisinin evindedir. İki sevgili sürekli olarak onları gözetleyen hizmetçi kız tarafından rahatsız edilir. Kızı uzaklaştıran sevgilisi, Lord Helpus 'u da uğurlar. Gitmek üzere olan Lord Helpus, bahçede düşen hizmetçi kıza yardım etmek zorunda kalır ve bu sırada onları sarmaş dolaş gören sevgilisi durumu yanlış anlayıp onu terk eder. Bu acıya dayanamayan Lord Helpus evine gidip intihara kalkışır ama kâhyası içeceği zehiri suyla değiştirir. Zehir içtiğini sandığı için ölmeyi beklediği sırada, sevgilisinden gelen ve yanlış
anlaşılmanın düzeldiğini, kadının onu hala sevdiğini gösteren mektubu alınca çılgına döner. Hemen doktor çağırır. Durumu öğrenen sevgilisi de oraya koşar. En sonunda içtiği şeyin zehir değil de su oladuğunu öğrenen Lord Helpus sinirlenip doktorlar dahil herkese saldırır ve tekmeler; ama yeniden sevgilisine kavuştuğu ve ölmediği için mutludur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder